107,6 FM

Rewolucja w składaniu ofiary na tacę w kościołach Lubelszczyzny

Już wkrótce złożenie ofiary na tacę będzie możliwe przy użyciu karty płatniczej. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w niektórych lubelskich kościołach stanie "ofiaromat".

Pierwszy "ofiaromat" zostanie zainstalowany już niedługo w jednej z lubelskich parafii. To - jak mówi rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz - będzie swego rodzaju eksperyment.

Uruchomienie "ofiaromatu" to wyjście naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka, który coraz częściej w rozliczeniach używa karty płatniczej. Urządzenie umożliwi wybranie konkretnej sumy i przeznaczenia składanej ofiary, np. na cele charytatywne lub parafialne.

Rzecznik archidiecezji zapowiada, że decyzja o wprowadzeniu "ofiaromatu" w danej parafii zostanie pozostawiona proboszczowi i wspólnocie parafialnej. Jeśli dana parafia zaakceptuje nowoczesną formę składania ofiary, urządzenie stanie w neutralnym miejscu, czyli np. w kruchcie kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mbtm
  08.11.2019 20:40
  Ja chciałbym aby w każdej parafii była możliwość płacenia kartą płatniczą, i nie rozumiem dlaczego koszyk jest akceptowalnym a terminal płatniczy miałby być neutralnym sposobem płacenia. Przecież nie forma a intencja się liczy, prawda?. Nasza ofiara ma być obfita, nie ma być wynikiem skąpstwa, bo kto słabo sieje, słabo i zbiera, prawda?. A czy ktoś robi przelew, płaci kartą czy wrzuca banknoty na tacę nie ma znaczenia. Ważne aby na Cześć i chwałę Bożego imienia, oraz na pożytek nasz i całego Kościoła przekazywać sumy nie będące skąpstwem, najlepiej jak Żydzi dziesięcinę, czyli 10 procent z tego co się posiada.
 • janek32
  08.11.2019 23:30
  Z terminalami na parafiach jest jeden problem. Transakcje zostawiają ślad i ktoś może się zacząć zastanawiać dlaczego tak wielka kasa transferowana jest bez podatków?
  doceń 2
 • 0987
  09.11.2019 07:34
  Z tych samych powodów dla których dobrowolne wpłaty na fundacje nie są opodatkowane. Fundacja ma być inaczej traktowana aniżeli Kościół?. Dlaczego?, bo komuś dochody Kościoła przeszkadzają?. Jeżeli dobrowolne wpłaty mają być opodatkowane to wszystkie, czyli nawet dla przykładu dochód uzyskany przez parę młodą w związku z weselem.
  doceń 1
 • teofanes
  09.11.2019 12:08
  Jakimś zewnętrznym czynnikom zależy na tym, aby ofiary składane przez wiernych można było kontrolować, a w przyszłości przekuwać na odpowiednie decyzje....
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama