107,6 FM

Zmarł ks. Franciszek Radwański

Ks. Franciszek Radwański, emerytowany proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Rybniku, zmarł 11 listopada. Znany jest termin pogrzebu.

Ksiądz Radwański zmarł w szpitalu w Tychach. Miał 67 lat. Przez 27 lat, od 1994 r. do przejścia na emeryturę w 2017 r., był proboszczem w "starym" kościele w Rybniku, czyli w parafii Matki Bożej Bolesnej.

Ceremonie pogrzebowe:

Eksportacja w czwartek 14 listopada o godz. 16 w parafii Matki Bożej Bolesnej w Rybniku;
pogrzeb w piątek 15 listopada o godz. 11 w parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim.

Franciszek Radwański urodził się 5 lipca 1952 r. w Chełmie Śląskim. Święcenia kapłańskie przyjął w 1978 roku.

Zanim w 1994 r. trafił do Rybnika, był wikariuszem w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej-Aleksandrowicach (1978-1982; obecnie diecezja bielsko-żywiecka) oraz w parafii św. Antoniego w Siemianowicach Śląskich (1990-1993).

W Rybniku wybudował m.in. ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Brudnioka 5.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama