107,6 FM

Bieruń Stary. Weekend ze św. Walentym

Od piątku do niedzieli (15-17 listopada) w mieście, któremu patronuje św. Walenty, odbywa się weekend z tym patronem. Na spotkanie rekolekcyjno-integracyjne zjeżdżają członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Pomysł na zorganizowanie takiego weekendu zrodził się na ogólnopolskim zjeździe KSM - mówi kustosz sanktuarium św. Walentego w Bieruniu Starym ks. Michał Anderko:

Ksiądz Anderko jest także asystentem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w archidiecezji katowickiej. Na jednym z ogólnopolskich spotkań tego środowiska zaprosił młodych z różnych diecezji, by odwiedzili Bieruń, spotkali się ze św. Walentym i zobaczyli Śląsk, szczególnie teraz, w 100. rocznicę wybuchu powstań śląskich.

W Weekendzie ze św. Walentym bierze udział ponad 80 osób. Młodzi mieszkają u rodzin, tak jak się to dzieje podczas Światowych Dni Młodzieży.

Rekolekcje rozpoczyna w piątek wieczorem Msza w sanktuarium św. Walentego o rozeznanie powołania. Homilię wygłosi abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. - Sobota to dzień, kiedy młodzież będzie zwiedzać Śląsk - dodaje ks. Michał:

W niedzielę będzie miało miejsce wspólne świętowanie Eucharystii, a także tradycyjny śląski obiad u rodzin.

- Być może to wydarzenie wejdzie w tradycję i uda się co roku na Weekend ze św. Walentym zapraszać młodych z całej Polski - zastanawia się ks. Anderko. Kapłan cieszy się, że młodzież z Bierunia dzięki tym rekolekcjom nawiąże nowe przyjaźnie i znajomości.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama