107,6 FM

Papież: Myślimy o wprowadzeniu grzechu ekologicznego do Katechizmu

Papież Franciszek powiedział w piątek, że rozważana jest możliwość wprowadzenia "grzechu ekologicznego" do Katechizmu Kościoła Katolickiego. Jak przypomniał, taka propozycja pojawiła się w czasie niedawnego synodu biskupów na temat Amazonii.

Podczas audiencji w Watykanie dla uczestników kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Karnego papież oświadczył: "Elementarne poczucie sprawiedliwości nakazywałoby, aby niektóre zachowania, za które zazwyczaj odpowiedzialne są korporacje, nie pozostawały bezkarne".

Jak wyjaśnił, chodzi zwłaszcza o "zbrodnie" wobec środowiska naturalnego.

"Myślimy o tym, by wprowadzić do Katechizmu Kościoła Katolickiego grzech ekologiczny, grzech przeciwko wspólnemu domowi" - powiedział Franciszek.

Wyraził opinię, że przestępstwa przeciwko naturze są "zbrodniami przeciwko pokojowi".

Zaapelował do prawników, by podjęli działania na rzecz wprowadzenia "prawnej ochrony naszego wspólnego domu" - Ziemi.

Z dzisiejszego czytania:
Papież: Myślimy o wprowadzeniu grzechu ekologicznego do Katechizmu

Przeczytaj także:

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  15.11.2019 17:30
  Mam jedno pytanie, czy grzech ekologiczny będzie wymagał świadomości że się robi przyrodzie krzywdę, tak jak kłamstwo jej wymaga? I co to znaczy? Bo mi się natychmiast przypominają tacy co chodzili w butach z noskami do góry żeby nie zranić matki ziemi. Jak daleko od tej ostatniej postawy jesteśmy?
  doceń 12
 • TOMTOM
  15.11.2019 17:46
  Słusznie, szkoda jedynie, że tak późno.
  doceń 11
 • Andrzej357
  15.11.2019 19:24
  Papież mówi o tym, aby niektóre zachowania wielkich korporacji nie pozostawały bezkarne. To jest mądry krok w dobrym kierunku. Poczekajmy na konkrety, na razie nie ma mowy o tym, żeby górnik musiał spowiadać się ze swojej pracy.
  doceń 11
 • Atimeres
  16.11.2019 08:14
  Co to znaczy "Wprowadzenie grzechu dco katechizmu"?
  Takie dwuznaczne i brzydki!!
  doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama