107,6 FM

PŚ w skokach - w sobotę pierwszy konkurs sezonu

Konkursem drużynowym w Wiśle oficjalnie zostanie w sobotę zainaugurowany sezon 2019/20 w skokach narciarskich. Polacy wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Z nowym trenerem, ale w starym składzie biało-czerwoni rozpoczną zmagania. Michal Dolezal wybrał bowiem tę samą czwórkę, co rok temu na inaugurację w Wiśle Stefan Horngacher. Wówczas Polacy wygrali, a kolejne miejsca zajęli Niemcy oraz Austriacy.

Wiele wskazuje, że ponownie te reprezentacje będą najgroźniejszymi rywalami gospodarzy. W piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego najlepszy był Niemiec Karl Geiger, a siódme miejsce zajął jego rodak Stephan Leyhe. Także Austriacy mieli dwóch zawodników w czołowej dziesiątce - trzeci był Daniel Huber, a dziesiąty Philipp Aschenwald. Z Polaków siódme miejsce zajął Kubacki, 11. Stoch, 19. Wolny, a 21. Żyła.

W sumie w konkursach drużynowych biało-czerwoni mają w dorobku sześć zwycięstw, 10 drugich miejsc i dziewięć trzecich. Na podium po raz pierwszy stanęli w Villach w Austrii w 2001 roku, zajmując trzecią lokatę.

Sobotni konkurs rozpocznie się o godz. 16.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama