107,6 FM

Siemianowice Śląskie. Najstarsza pływalnia w Polsce znowu otwarta

Najstarsza pływalnia w Polsce, zabytkowa “Badyhala” w Siemianowicach Śląskich stała się jedną z wizytówek miasta. Najpierw wyremontowano jej wnętrze, a teraz i elewację. Obiekt jest już otwarty!

Jeszcze 2 lata temu los zabytkowej Pływalni Miejskiej w Siemianowicach Śląskich stał pod znakiem zapytania. Obiekt był wysłużony i wymagał kosztownego remontu. Na szczęście udało się uzbierać ponad 4 mln zł, dzięki którym basen wypiękniał i stał się jedną z wizytówek miasta. - Mówi Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich:

Jak dodaje Aleksandra Lipko-Firlus, kierownik siemianowickiego basenu - legendarna „Badyhala” była remontowana z przerwami przez prawie 3 lata. W obiekcie wymieniono praktycznie wszystko od niecki basenowej przez okna, podłogi i system uzdatniania wody.

Siemianowice Śląskie. Najstarsza pływalnia w Polsce znowu otwarta   Wnętrze wyremontowanej Pływalni Miejskiej w Siemianowicach Śląskich foto/Wojciech Mateusiak/UM Siemianowice Śl.

Siemianowiczanie najpierw walczyli o utrzymanie najstarszej pływalni w Polsce, pisali petycje do Ministerstwa Sportu, a teraz przechodząc obok podziwiają i zachwycają się jej nową odsłoną:

Pływalnia Miejska w Siemianowicach Śląskich jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce. W 1997 roku decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków w Katowicach została wpisana do rejestru zabytków. Teraz po remoncie, można w „Badyhali” pływać codziennie w godzinach od 7.00 do 22.00.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama