107,6 FM

Termin pierwszego czytania projektu "Zatrzymaj aborcję" nie został jeszcze wyznaczony

Nie wiadomo na razie, kiedy projekt "Zatrzymaj aborcję" będzie omawiany w Sejmie. Termin pierwszego czytania nie został jeszcze wyznaczony - poinformowano KAI w Centrum Informacyjnym Sejmu. Czekając na to rozstrzygnięcie, Lewica zapowiada powrót do proaborcyjnych czarnych protestów, działacze pro-life z kolei zachęcają do nagłaśniania wśród posłów poparcia dla obywatelskiego projektu.

Obrońcy życia nienarodzonych dzieci skupieni wokół Fundacji Życie i Rodzina zachęcają swoich sympatyków do aktywnego zachęcania posłów, by w odpowiednim momencie, na sali plenarnej, opowiedzieli się przeciw aborcji dzieci z powodu podejrzenia upośledzenia.

"Największa inicjatywa pro-life w historii Polski ponownie w Sejmie! Wkrótce kolejne I czytanie i głosowanie w sprawie "Zatrzymaj aborcję". Pisz, dzwoń, mailuj, zaczepiaj posłów na Facebooku, Twitterze i w realu. Niech koniecznie głosują przeciw zabijaniu dzieci. Dość eugeniki w polskim prawie" - zachęca Fundacja Życie i Rodzina na Twitterze.

Konfrontacyjny kurs zapowiada z kolei Lewica. Jej środowiska, oprócz przypomnienia swoich proaborcyjnych postulatów, deklarują także otwarcie powrót do protestów znanych jako "czarne marsze", jakie odbywały się w całej Polsce w 2016 i 2017 r.

"Uwaga! Projekt ustawy “Zatrzymaj Aborcję” został skierowany do pierwszego czytania na posiedzeniu plenarnym Sejmu. Nie chowamy parasolek! Mówimy jasno, aborcja powinna być legalna do 12. tygodnia ciąży. Zapewnimy refundację nowoczesnej antykoncepcji, w tym tabletek 'dzień po'" - nawołuje Lewica.

W dniu 22 listopada projekt "Zatrzymaj aborcję" otrzymał nr druku sejmowego 36 i skierowano go do I czytania na posiedzeniu Sejmu. To oznacza, że najpierw zajmą się nim posłowie na posiedzeniu plenarnym i zdecydują czy ma on być przedmiotem dalszej dyskusji w konkretnej komisji, czy też odrzucą go w całości na sali plenarnej. Mówi o tym art. 39 ust. 2 Regulaminu Sejmu.

30 listopada projekt oficjalnie "wpłynął do Sejmu", czyli jego treść została doręczona wszystkim posłom.

KAI zwróciła się z prośbą o oficjalną informację do Centrum Informacyjnego Sejmu, kiedy odbędzie się pierwsze czytanie projektu "Zatrzymaj aborcję". W odpowiedzi CIS przypomniał, że zgodnie z art. 13 ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli pierwsze czytanie projektu ustawy wniesionego przez grupę obywateli odbywa się na posiedzeniu Sejmu.

"Projekt, którego dotyczy Pana pytanie, został skierowany do pierwszego czytania w dniu 22 listopada. Jego termin nie został jeszcze wyznaczony" - poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu.

« 1 2 »
 • dirk
  02.12.2019 17:18
  Ostatnimi wyborami skazaliśmy się na kadencję nijaką, nieefektywną, pogrążoną w demagogicznym krasomówstwie, wielopartyjne uporczywe młócenie słomy bez konkretnych efektów. Czas stracony, przez nas i na własne życzenie. Zamiast większości konstytucyjnej pielęgnacja marazmu, niemożności i bałaganu. Kim my właściwie jesteśmy, my Polacy, czego właściwie chcemy? By nikt nam nie przeszkadzał, a własne Państwo nie-teoretyczne właśnie niektórym przeszkadzać zaczęło? I w czym? W przeszkadzaniu i wykorzystywaniu innych...
  doceń 1
 • Tomaszszcz
  02.12.2019 19:20
  Dremor jak zawsze judzi! 5 NIE ZABIJAJ ! TO PRAWO BOZE NAJWAZNIEJSZE! I KONIEC DYSKUSJI !
 • podajnik
  02.12.2019 22:51
  Dremor aborcja nie jest kwestią sumienia? Może ty masz sumienie chore na liberalizm?
 • Boka
  03.12.2019 21:16
  Oczywiście ,będzie powtórka z poprzedniej kadencji. Dlaczego ? W ostatnim numerze. GN Pan redaktor Franciszek Kucharczyk wskazał podstawowy trop w swoim felietonie pt. Jedyny wybór . Dla człowieka , który może bez cienia przesady powiedzieć " Partia to Ja " jest jedna najważniejsza wartość .WŁADZA.
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama