107,6 FM

Argentyńskie feministki próbowały spalić krzyż-pomnik w Salta

Członkinie organizacji feministycznych próbowały spalić krzyż-pomnik w argentyńskim mieście Salta. Budowla upamiętnia zorganizowany tam w 1974 r. kongres eucharystyczny.

 Pomimo, że aktywistki zdołały podłożyć ogień pod dolną część struktury krzyża, to pożar szybko ugaszono. Grupa kilkudziesięciu kobiet po podpaleniu podstawy pomnika wykrzykiwała feministyczne hasła oraz robiła sobie zdjęcia. Autorki inicjatywy tłumaczyły, że akcja była “formą sprzeciwu wobec zjawiska przemocy na tle seksualnym” w Argentynie.

Krytykując akt wandalizmu arcybiskup Salty Mario Cargnello nazwał wydarzenie z udziałem feministek “szokującym postępowaniem” i “nielogicznym działaniem”. - Co to ma oznaczać? Jaką wiadomość ma nieść ten czyn? Co próbuje się osiągnąć takim zachowaniem? – zapytał retorycznie hierarcha, dodając, że jest zszokowany formą protestu feministek.

W wystosowanym komunikacie hierarcha przypomniał, że budowa pomnika w formie krzyża w Salcie była formą wezwania Argentyńczyków do jedności. - Ten krzyż przez lata stał się znakiem głębokich marzeń mieszkańców miasta do jedności mieszkańców, sprawiedliwości, gościnności oraz pokoju – napisał abp Cargnello.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Anonim (konto usunięte)
    07.12.2019 18:06
    Pręgierz byłby najlepszym rozwiązaniem.
    doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama