107,6 FM

Schetyna o starcie Hołowni: nie będziemy nikogo lekceważyć

Nie będziemy nikogo lekceważyć, będziemy traktować te wybory bardzo poważnie - powiedział dziennikarzom w poniedziałek w Lublinie szef PO Grzegorz Schetyna komentując zapowiedź startu w wyborach prezydenckich dziennikarza Szymona Hołowni.

Hołownia ogłosił w niedzielę w Gdańsku, że zamierza kandydować na urząd prezydenta w przyszłorocznych wyborach. Zapowiedział, że chciałby być prezydentem wszystkich Polaków, a nie wyborców jednej partii. Zadeklarował też, że chce przyjaznego rozdziału Kościoła od państwa.

Schetyna komentując tę informację podczas poniedziałkowej wizyty w Lublinie stwierdził, że jesteśmy jeszcze przed właściwą kampanią i każdy, kto spełnia warunki, m.in. ma odpowiedni wiek i zbierze odpowiednią liczbę podpisów z poparciem - ma prawo kandydować w wyborach prezydenckich.

"Ale trzeba wiedzieć dlaczego to się robi, jakie ma się poparcie, do kogo się adresuje swój polityczny przekaz" - zaznaczył szef Platformy.

Dodał, że będziemy jeszcze świadkami zgłoszeń wielu kandydatów. "Ja rozumiem, i chcę to bardzo wyraźnie powiedzieć: Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska nie będzie nikogo lekceważyć. Będziemy traktować te wybory bardzo poważnie, tak jak robimy to teraz, bo zaczęliśmy bardzo szybko prekampanię" - powiedział Schetyna.

"Zrobimy wszystko, jestem przekonany, że to przedstawiciel PO, Koalicji Obywatelskiej w drugiej turze będzie decydował o tym kto wygra tę prezydenturę. To dzisiaj jest nasze zobowiązanie i polityczny cel" - podkreślił Schetyna.

Obecnie w PO trwają prawybory prezydenckie, w których rywalizują wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Spośród tych dwojga kandydata, który w przyszłym roku wystartuje w wyborach prezydenckich wyłoni 14 grudnia konwencja krajowa PO.

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  09.12.2019 19:31
  Przy obecnej niechęci PO do wygrywania wyborów i braku pomysłu jak wygrać wybory prezydenckie w I turze jest realne, że w drugiej turze Hołownia zmierzy się z urzędującym Prezydentem.
  PO wygodniej jest przegrywać, co zresztą było widać po ostatnich wypowiedziach kandydatów na kandydatów.
  doceń 1
 • saherb
  10.12.2019 09:41
  Na Ukrainie komik też został prezydentem, więc wszystko możliwe...
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama