107,6 FM

Nigeria: W tym roku zamordowano już ponad 1000 chrześcijan

Głównymi sprawcami zabójstw są bojówki z pasterskiego plemienia Fulani.

Dane opublikowała brytyjska organizacja pozarządowa Hart (Humanitarian Aid Relief Trust) w raprocie "Wasza ziemia lub wasza krew". Duża część z tych zabójstw miała miejsce w stanie Kaduna, leżącym w środowej części Nigerii. Fulani nie tylko mordują ludzi, ale także burzą kościoły i niszczą całe wioski.

Zdaniem Caroline Anne Cox założycielki Hart i członkini brytyjskiej Izby Lordów, napady bojówek z plemienia Fulani na chrześcijańskie plemiona rolnicze nie są podyktowane jedynie poszukiwaniem nowych pastwisk z powodu pustynnienia i zmian klimatycznych, ale mają także podłoże ideologiczne. Niektórzy nigeryjscy biskupi oskarżają ich o próbę islamizaji kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • teofanes
    17.12.2019 18:36
    Kiedy Watykan zacznie bronić afrykańskich chrześcijan przed muzułamńskimi mordercami, zamiast urządzać dzień "braterstwa" atakujących z atakowanymi. Nikt już nie ma cienia przyzwoitości na tym zepsutym świecie!!?? Duchowni najwyższego szczebla także potracili sumienia?
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama