107,6 FM

Wojkowice. Wigilia dla więźniów

Tradycyjny barszcz, dzielenie opłatkiem i wspólne kolędowanie. W Zakładzie Karnym w Wojkowicach odbyła się dziś Wigilia dla osadzonych.

Kilkudziesięciu osadzonych w Zakładzie Karnym w Wojkowicach wraz z rodzinami usiadło do wigilijnego stołu. Nie zabrakło tradycyjnych potraw, dzielenia opłatkiem i wspólnego kolędowania. - Wszystko przygotowali osadzeni - mówi Grzegorz Kuciczek - rzecznik prasowy placówki:

 

Wigilia była dla skazanych okazją do spotkania i rozmowy z rodzinami. Wydarzenie miało też charakter edukacyjny. Osadzeni uczyli się rozmowy z bliskimi tak, by było to łatwiejsze po odbyciu kary:

 

W wydarzeniu wzięli również udział funkcjonariusze i dyrekcja zakładu. Dodajmy, że Wigilia była podsumowaniem programu integracji skazanych z rodzinami. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama