107,6 FM

Bp Hinder: To nasza historia

Jak Bóg zszedł z nieba na ziemię, tak i większość z nas opuściła swoje kraje, by szukać pracy, wypełniać swoją misję.

Historia Bożego Narodzenia staje się naszą historią, powodem do radości i wezwaniem do bycia świadkami pokoju - w ten sposób o Kościele w Arabii Północnej, obejmującej Emiraty Arabskie, Oman i Jemen mówi wikariusz apostolski w tym regionie.

W ogarniętym działaniami wojennymi w Jemenie nie ma niestety żadnego księdza, nie będzie więc można uczestniczyć w Eucharystii. Jedynie posługujące tam Misjonarki Miłości w swojej kaplicy będą obchodzić święta z małą grupką miejscowych katolików.

Pochodzący ze Szwajcarii hieracha przypomniał także wizytę Papieża Franciszka w Emiratach Arabskich, która, jak wskazał, przynosi swoje owoce. Po raz pierwszy otrzymał zgodę na to, by odprawić Mszę w więzieniu. Wzięło w niej udział 120 osadzonych.

Kościół w Arabii Północnej dzieli się na 16 parafii, w których posługuje 18 księży diecezjalnych i 49 zakonnych. Pracuje tam także 50 sióstr zakonnych i jeden brat zakonnik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama