107,6 FM

Śląskie. Pomysł na Centrum Szkoleniowe. Grzegorz Tobiszowski mówi o kuźni kadr dla obsługi wiatraków

Centrum Szkoleniowe związane z odnawialnymi źródłami energii może powstać w województwie śląskim. Pomysł budowy takiej instytucji ogłosili marszałek województwa Jakub Chełstowski i europoseł Grzegorz Tobiszowski.

Były wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, ocenia, że taka "kuźnia kadr" może być szansą dla osób zamieszkujących tereny poprzemysłowe, których mieszkańcy szczególnie ucierpieli w wyniku zamykania kopalń:

O szczegółach szkolenia w tej instytucji powiedział reporterowi Radia eM Szymon Kowalski z Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej:

Śląskie. Pomysł na Centrum Szkoleniowe. Grzegorz Tobiszowski mówi o kuźni kadr dla obsługi wiatraków   Elektrownia wiatrowa.

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski uważa, że do pracy na północy Polski lub na Bałtyku mogą skłonić mieszkańców regionu atrakcyjne zarobki:

Wśród potencjalnych lokalizacji centrum jego pomysłodawcy wymienili nieoficjalnie Bytom, Świętochłowice i Siemianowice Śląskie. Termin otwarcia również nie jest znany, chociaż europoseł Tobiszowski wyraził nadzieję, że stanie się to jeszcze w 2021 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama