107,6 FM

Katowice. W ramach akcji "Ptaszkowe Love" powstanie kilkaset budek dla ptaków

Kilkaset budek powstanie dziś [15.02.20] w Galerii Handlowych 3 Stawy w Katowicach. To kolejna odsłona akcji "Ptaszkowe Love" organizowanej zawsze w okolicach Walentynek.

Stukot młotków i dźwięk wkrętarek rozbrzmiewa w Centrum Handlowym 3 Stawy. To tam powstają budki lęgowe dla ptaków. W ten sposób, obchodzone jest święto zakochanych. Zamiast obdarowywać się serduszkami,  można zbudować budkę dla zakochanych ptaków. Mówi Michał Raszka rzecznik galerii:

Akcja Ptaszkowe Love cieszy się sporym zainteresowaniem:

Katowice. W ramach akcji "Ptaszkowe Love" powstanie kilkaset budek dla ptaków   Zbudowaną budkę można powiesić w parku, ogrodzie czy na skwarze przed blikiem Adrian Urbanek / Radio eM

Akcja potrwa do godziny 18.00. Organizatorzy planują zbudowanie kilkuset budek, które każdy będzie mógł powiesić w wybranym przez siebie miejscu.  Do tej pory, w ramach poprzednich akcji w Katowicach powstało już około 2 tys. budek. Cieszy to ornitologów. Według nich na Śląsku jest spory deficyt domków dla ptaków. Te, które powstają w ramach akcji Ptaszkowe Love w większości zasiedlane są w ciągu kilku tygodni.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama