107,6 FM

Chorzów. Wywóz śmieci zabezpieczony, w poniedziałek wyjaśnienia Alby

Przedstawiciele firmy są zaproszeni na nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej.

Wywóz śmieci od chorzowian został zabezpieczony. Po dwudniowych negocjacjach udało się uzgodnić warunki umowy z firmą Alba. Tym samym zabezpieczono odbiór odpadów od mieszkańców aż do momentu rozstrzygnięcia nowego przetargu. Wywóz śmieci od mieszkańców Chorzowa będzie się odbywał na dotychczasowych zasadach.

- Zawarliśmy umowę z wolnej ręki. Mieliśmy mało czasu, a gospodarka odpadami to złożony proces, dlatego niejako byliśmy zmuszeni na ten czas powierzyć zadanie firmie Alba - tłumaczy Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa. - To firma, która ma już rozbudowaną infrastrukturę w Chorzowie.

Przypomnijmy, że firma Alba ze skutkiem natychmiastowym wypowiedziała ostatnio 3-letnią umowę z miastem. Ta decyzja jest przedstawiana jako pokłosie zmian przepisów. Wzrosły koszty m.in. zagospodarowania odpadów, energii, czy pensje pracowników. 

Szczegóły dotyczące stawek za śmieci i sposobu odbioru odpadów będą szeroko konsultowane podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 17 lutego o godzinie 15.00. Wtedy też swoje wyjaśnienia złożą zaproszeni przedstawiciele Alby.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama