107,6 FM

19.02.2020 | Urodzinowa podróż

Zapraszamy do wspólnego świętowania setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Będzie to okazja do podróży w czasie i w przestrzeni. Wrócimy do słów, spotkań i pielgrzymek. Znajdziemy czas na wspomnienia i wzruszenia, ale taż na refleksję nad papieskim nauczaniem.

Plac Świetgo Piotra w Rzymie w dniu pogrzebu Jana Pawła II   Plac Świetgo Piotra w Rzymie w dniu pogrzebu Jana Pawła II

Podróż z Janem Pawłem II zaczynamy na Placu Świętego Piotra w Rzymie. Wspominamy dzień pogrzebu Ojca Świętego 8 kwietnia 2005 roku, oraz kanonizację 27 kwietnia 2014. O procesie kanonizacyjnym mówi postulator ks. Stanisław Oder. Zapraszamy też do wspólnego wspominania świętego Jana Pawła - na początek rozmowa z redaktorem naczelnym Radia eM - ksiądz Rafał Skitek wraca do dnia ustanowienia Tajemnic Światła.

ks. Stanisław Oder, postulator procesu kanaonizacyjnego Jana Pawła II   ks. Stanisław Oder, postulator procesu kanaonizacyjnego Jana Pawła II

W programie Bliżej Nieba przypominamy światowe pielgrzymki Jana Pawła II. Styczeń 1979 to podróż do Meksyku, Dominikany i na Bahamy. O tłumach czekających na Jana Pawła II w Meksyku, o tym co Ojciec Święty mówił do wykluczonych, biednych, marginalizowanych, o podziałach społecznych i konieczności burzenia murów niesprawiedliwości - mówią dziennikarze komentujący papieskie pielgrzymki.

Jan Paweł II w Meksyku, styczeń 1979   Jan Paweł II w Meksyku, styczeń 1979

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

"Bliżej Nieba – 100. rocznica urodzin Jana Pawła II”

"Bliżej Nieba – 100. rocznica urodzin Jana Pawła II”  

W każdą środę o 18.30 zaprasza: Dominika Szczawińska-Zięba

To cykl cotygodniowych półgodzinnych programów na antenie Radia eM we współpracy z Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II oraz Kraków Airport im. Jana Pawła II.
Będziemy przypominać pielgrzymki zagraniczne Ojca Świętego. Program będzie swoistym papieskim atlasem a zarazem podróżą w czasie. Poza kalendarium, informacjami dotyczącymi charakteru pielgrzymek, ich celu i przebiegu w audycji pojawią się też wspomnienia. To rozmowy ze świadkami życia św. Jana Pawła II oraz powrót do najważniejszych tekstów: encyklik, książek, homilii. W programie pojawią się też wspomnienia słuchaczy, których zapraszamy do refleksji i świętowania rocznicy urodzin Jana Pawła II.