107,6 FM

26.02.2020 | W drodze do Irlandii

Ten polski brewiarz jest jakiś dłuższy - tymi słowami wspomina modlitwy Jana Pawła II Paloma Gomez Borrero, hiszpańska dziennikarka, watykanistka, która towarzyszyła Janowi Pawłowi II we wszystkich zagranicznych podróżach apostolskich. W programie ruszymy też śladami pielgrzymki do Irlandii.

- Huragan Wojtyła...- dlaczego Paloma Gomez Borrero tak nazywała Jana Pawła II?

26.02.2020 | W drodze do Irlandii   26.02.2020 | W drodze do Irlandii  

Kiedy wspominamy zagraniczne podróże apostolskie Jana Pawła II z roku 1979 trudno nie wspomnieć wizyty w ojczyźnie. Tym ważnym wydarzeniom poświęcimy jeszcze czas w programie. Dziś przywołamy kilka słów wypowiedzianych do rodaków, a następnie posłuchamy jak witali Ojca Świętego mieszkańcy Irlandii i z jakim orędziem do nich przybył.

26.02.2020 | W drodze do Irlandii  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

"Bliżej Nieba – 100. rocznica urodzin Jana Pawła II”

"Bliżej Nieba – 100. rocznica urodzin Jana Pawła II”  

W każdą środę o 18.30 zaprasza: Dominika Szczawińska-Zięba

To cykl cotygodniowych półgodzinnych programów na antenie Radia eM we współpracy z Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II oraz Kraków Airport im. Jana Pawła II.
Będziemy przypominać pielgrzymki zagraniczne Ojca Świętego. Program będzie swoistym papieskim atlasem a zarazem podróżą w czasie. Poza kalendarium, informacjami dotyczącymi charakteru pielgrzymek, ich celu i przebiegu w audycji pojawią się też wspomnienia. To rozmowy ze świadkami życia św. Jana Pawła II oraz powrót do najważniejszych tekstów: encyklik, książek, homilii. W programie pojawią się też wspomnienia słuchaczy, których zapraszamy do refleksji i świętowania rocznicy urodzin Jana Pawła II.