107,6 FM

4.3.2020 | Pierwszy papież w Białym Domu

"Niech będzie Bóg pochwalony!" - tymi słowami, wypowiedzianymi po polsku, prezydent Jimmy Carter powitał Jana Pawła II. W programie wrócimy do października 1979 roku i wizyty w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

- Nigdy nie miałam wątpliwości, że jest to człowiek święty - tak o Janie Pawle II mówiła Paloma Gomez Borrero, hiszpańska watykanistka obserwująca cały pontyfikat papieża Polaka.

Gorące powitanie Jana Pawła II w USA i aktualne do dziś przesłanie papieża.

 Jimmy Carter i Jana Pawłeł II, 6 października 1979, Waszyngton   Jimmy Carter i Jana Pawłeł II, 6 października 1979, Waszyngton
Nowy Jork, 5 października 1979, wizyta Jana Pawła II   Nowy Jork, 5 października 1979, wizyta Jana Pawła II

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

"Bliżej Nieba – 100. rocznica urodzin Jana Pawła II”

"Bliżej Nieba – 100. rocznica urodzin Jana Pawła II”  

W każdą środę o 18.30 zaprasza: Dominika Szczawińska-Zięba

To cykl cotygodniowych półgodzinnych programów na antenie Radia eM we współpracy z Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II oraz Kraków Airport im. Jana Pawła II.
Będziemy przypominać pielgrzymki zagraniczne Ojca Świętego. Program będzie swoistym papieskim atlasem a zarazem podróżą w czasie. Poza kalendarium, informacjami dotyczącymi charakteru pielgrzymek, ich celu i przebiegu w audycji pojawią się też wspomnienia. To rozmowy ze świadkami życia św. Jana Pawła II oraz powrót do najważniejszych tekstów: encyklik, książek, homilii. W programie pojawią się też wspomnienia słuchaczy, których zapraszamy do refleksji i świętowania rocznicy urodzin Jana Pawła II.