107,6 FM

Katowice. Francuska młodzież z wizytą u metropolity katowickiego

Abp Wiktor Skworc spotkał się z młodymi pielgrzymami z francuskiej diecezji Viviers, gdzie od prawie 1,5 roku posługuje trzech kapłanów archidiecezji katowickiej.

Wizytę w Polsce zorganizował ks. Michał Makowski. Młodzież znalazła gościnę u rodzin w Bieruniu Starym. Podczas pobytu, oprócz najważniejszych miejsc na Śląsku, odwiedzą m.in. Kraków i Oświęcim.

- Forma naszego wyjazdu nawiązuje do spotkań w ramach Światowych Dni Młodzieży - podkreśla ks. Makowski. - W ostatnim dniu będziemy uczestniczyć w akcji charytatywnej u Sióstr św. Matki Teresy z Kalkuty - dodaje.

Abp Skworc rozmawiał z młodymi o Polsce, Kościele katowickim i swoich osobistych relacjach z Francją. Młodzi podziękowali za gościnę i przede wszystkim za posługę duszpasterską ks. Michała.

Katowice. Francuska młodzież z wizytą u metropolity katowickiego   Podziękowanie młodzieży z Francji. ks. Tomasz Wojtal / Foto Gość

Po spotkaniu w kaplicy młodzi Francuzi mieli okazję spróbować, jak smakują polskie pączki domowej roboty.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama