107,6 FM

Archidiecezja. Modlitwa zranionego Koscioła

Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. W parafiach odprawione zostanie specjalne nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W ramach obchodzonego 28 lutego w pierwszy piątek Wielkiego Postu, Dnia Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich wierni archidiecezji katowickiej włączą się w modlitwę zranionego Kościoła przez udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawianej w tym dniu w każdej parafii oraz poprzez indywidualny post i modlitwę w intencji ofiar. Zaapelował o to metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w „Komunikacie przed Wielkim Postem 2020” odczytanym w parafiach archidiecezji w niedzielę 23 lutego.

W katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla Droga Krzyżowa o godz. 17.15 będzie celebrowana pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca z udziałem pracowników Kurii Metropolitalnej i instytucji diecezjalnych.

Papież Franciszek 30 czerwca 2015 r. zwrócił się z apelem do krajowych konferencji biskupich o zorganizowanie w poszczególnych krajach Dni Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Zgodnie z decyzją podjętą na 380. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Płocku jesienią 2018 roku, pierwszy piątek Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama