107,6 FM

Pierwsze czytanie rządowego projektu specustawy ws. koronawirusa

W poniedziałek obradowała sejmowa komisja zdrowia, podczas której odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy związanej z zagrożeniem koronawirusem. Sejm na dodatkowym, poniedziałkowym posiedzeniu ma się zająć projektem specustawy.

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy "o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych". W poniedziałek rano jego pierwsze czytanie odbyło się na posiedzeniu komisji zdrowia, która rozpatrzy także dwa poselskie projekty ustawy ws. zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, złożone przez posłów Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy.

Jak przekonywał podczas posiedzenia komisji poseł PiS Czesław Hoc, "nie czas na strach i jego eskalację, nie czas na jakiekolwiek polityczne gry, to czas dla nas na zdanie egzaminu dojrzałości". "Musimy być teraz wszyscy razem i razem dbać o realne zabezpieczenie zdrowia publicznego i bezpieczeństwa zdrowotnego" - mówił.

Jednocześnie przypomniał działania rządu w ciągu ostatnich tygodni, w związku z zagrożeniem koronawirusem - m.in. uruchomienie infolinii czy też zakupienie 30 tys. testów na obecność koronawirusa. Wskazywał również na gotowość wszelkich służb wewnętrznych.

Hoc wyraził nadzieję, że "wszystkim obecnym na komisji leży na sercu dobro wspólne".

Przed godz. 10 komisja ogłosiła przerwę. Ponownie ma zebrać się o godz. 12.

W poniedziałek Sejm na dodatkowym posiedzeniu ma się zająć rządowym projektem specustawy ws. koronawirusa.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Od 31 grudnia 2019 r. do 1 marca br. zanotowano 87 tys. 24 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 2 tys. 979 zgonów - podał w niedzielę Główny Inspektorat Sanitarny. GIS nie zaleca podróżowania m.in. do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

« 1 »
TAGI:
  • Anonim (konto usunięte)
    02.03.2020 12:37
    To jest dobre, opozycja o konieczności zmian w prawie mówiła dwa tygodnie temu, ale wtedy to było zbędne, a teraz na gwałt się prawo zmienia.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama