107,6 FM

Katowice. Zaprezentowano prognozy dla rynku węgla. Raport Międzynarodowej Agencji Energii

Międzynarodowa Agencja Energii opublikowała w Katowicach doroczny raport na temat sytuacji na światowym rynku węgla wraz z prognozami na przyszłość. W Unii Europejskiej do 2024 roku popyt na węgiel ma spadać co roku o 5 proc.

38 procent  energii światowej wyprodukowano w 2018 roku z węgla. Był on wtedy najważniejszym surowcem energetycznym. Wyniki raportu Międzynarodowej Agencji Energii podsumował w Katowicach prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala:

Z raportu wynika, że w kolejnych latach popyt na węgiel w Unii Europejskiej będzie spadał mniej więcej o pięć procent rocznie. Mimo tego, poziom światowego popytu na węgiel pozostanie zbliżony do tego sprzed dwóch lat - głównie za sprawą Chin, gdzie zapotrzebowanie  na czarny surowiec cały czas rośnie. Mówi Carlos Fernandez Alvarez, główny analityk Międzynarodowej Agencji Energii:

Według Agencji na sytuacje na światowym rynku węgla wpływ będą miały w najbliższych latach przede wszystkim sytuacja w Chinach, a także polityka klimatyczna, rozwój ekologicznych technologii i ceny gazu ziemnego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama