107,6 FM

Strzelanina w kościele w Kalifornii

Nie żyje mężczyzna, który wtargnął z bronią w ręku do kościoła Niepokalanego Serca Maryi w Santa Ana w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych.

W świątyni znajdowało się 15 osób, z których żadna nie została ranna. Nie ustalono na razie czy to policjanci zastrzelili napastnika, czy też on sam śmiertelnie się postrzelił. Nie wiadomo też czy mężczyzna strzelał do policjantów.

Policja zareagowała na dwa niezwiązane ze sobą wezwania. Telefonujący zgłaszali, że do wnętrza świątyni wszedł człowiek z bronią. Zdarzenie to miało miejsce w niedzielne popołudnie pomiędzy nabożeństwami. Nie wiemy, co działo się wewnątrz kościoła, gdy wkroczyli tam policjanci. Wiadomo natomiast, że jeden z oficerów miał na sobie włączoną kamerę, której zapis analizują teraz służby. Po strzelaninie rannemu mężczyźnie udało się wydostać z kościoła. Zmarł kilkaset metrów dalej na chodniku.

Policja raczej wyklucza motywy terrorystyczne. „Uważamy, że był to człowiek, który miał problemy rodzinne i przyszedł z bronią do kościoła, żeby popełnić samobójstwo” – powiedział rzecznik policji z Santa Ana, Anthony Bertagna. „Mieliśmy ogromne szczęście, że wszedł do budynku między Mszami” – dodał.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama