107,6 FM

Śląskie. Spór o Alicję Knast. KO protestuje przeciwko odwołaniu dyrektor Muzeum Śląskiego

Śląscy przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej nie odpuszczają. Zarzucają marszałkowi województwa śląskiego Jakubowi Chełstowskiemu, że odwołał Alicję Knast ze stanowiska dyrektora Muzeum Śląskiego z powodu osobistych konfliktów.

Nie milkną echa sprawy, która kilka miesięcy temu poruszyła świat kultury i lokalnej polityki. Chodzi o odwołanie Alicji Knast ze stanowiska dyrektora Muzeum Śląskiego. Została odwołana przez marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego na skutek przeprowadzonego w Muzeum audytu, który miał wykazać szereg nieprawidłowości w zarządzaniu placówką.

W obronie Alicji Knast stanęło wielu działaczy kultury i lokalnych autorytetów, a ona sama twierdziła, że odwołanie ze stanowiska to personalna zemsta marszałka. W ostatnich dniach pojawiły się kolejne informacje i zarzuty ze strony byłej dyrektorki muzeum. - To stek bzdur - odpowiedział marszałek Jakub Chełstowski. Zareagowali także działacze Koalicji Obywatelskiej, w tym były marszałek Wojciech Saługa.

Szczegóły sprawy zebrała Justyna Stolfik-Binda.

Główna bohaterka, Alicja Knast, nie chciała skomentować całej sprawy tłumacząc, że chce od niej odpocząć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama