107,6 FM

Co najmniej 6 osób zginęło pod lawinami w austriackich Alpach

Co najmniej 6 osób poniosło śmierć pod dwiema lawinami, które zeszły w niedzielę w Alpach austriackich - poinformowała policja.

Pięć osób, prawdopodobnie narodowości czeskiej, zginęło w rejonie pasma górskiego Dachstein, odległego o ok. 80 km od Salzburga. Lawina zaskoczyła ich podczas wycieczki na wysokości ok. 2.800 m.

Jak powiedział szef lokalnych służb ratowniczych Herbert Eisl, turystów nie udało się uratować mimo wysłania siedmiu helikopterów. Ofiar lawiny poszukiwało ok. 100 ratowników.

"Zmobilizowaliśmy cały nasz personel, ale niestety nie było szczęśliwego zakończenia" - powiedział Eisl.

Szósta ofiara to 33-letni oficer policji, który poniósł śmierć pod lawiną w Karyntii. Brał on udział w zajęciach treningowych.

Rejon Dachstein należy do bardzo niebezpiecznych. W styczniu ub. r. lawina zasypała hotel w miejscowości Ramsau am Dachstein odcinając od świata całą stację narciarską.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama