107,6 FM

Gorzyce. Ruszyły kontrole temperatury w związku z koronawirusem. Pod lupą kierowcy i pasażerowie autokarów oraz busów

Na punkcie kontroli drogowej na autostradzie A1 w Gorzycach ruszyły kontrole w związku z koronawirusem. Kierowcy i pasażerowie autobusów i busów będą zatrzymywani do pomiaru temperatury. Zebrane zostaną też od nich wszystkie potrzebne dane.

Kierowcy i pasażerowie autobusów wjeżdżających do Polski przez granicę z Czechami będą mieli mierzoną temperaturę. Punkt kontrolny uruchomiono dziś na autostradzie A1 w Gorzycach w kierunku Katowic. Osoba, z podwyższoną temperaturą trafi do tymczasowego namiotu, a potem -  w razie potrzeby - zostanie zabrana na oddział zakaźny. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

- W tej chwili w województwie zarażonych jest 5 osób. Wszyscy są mieszkańcami Rybnika i trafili do szpitala w Raciborzu - potwierdza wojewoda śląski Jarosław Wieczorek:

W punktach kontrolnych, taki jak ten w Gorzycach, mierzona będzie nie tylko temperatura, ale służby - poprzez rozdanie ankiet - zbiorą także dane od wszystkich pasażerów:

- Zadania zostały rozdzielone - mówi pułkownik Adam Jopek, komendant śląskiego oddziału straży granicznej:

Podobne kontrole uruchomiono wzdłuż całej zachodniej i południowej granicy. Wkrótce rozpoczną się też na wschodniej granicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama