107,6 FM

Stopniowo maleje liczba zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa w Chinach

Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała we wtorek o 19 przypadkach zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby i 17 ofiarach śmiertelnych. Oznacza to dalszy spadek, w poniedziałek informowano bowiem o 40 przypadkach zakażenia koronawirusem i 21 zgonach.

Liczba wszystkich zarejestrowanych zakażeń w ChRL wynosi obecnie 80 754, a bilans ofiar śmiertelnych sięga 3136. Wyzdrowiało 59,8 tys. ludzi.

Chiny poinformowały we wtorek, że wszystkie spośród 17 zgonów, jakie spowodował Covid-19 w ciągu ostatniej doby, miały miejsce w prowincji Hubei. W przeddzień zmarło tam 21 osób. Od początku epidemii w prowincji Hubei odeszły 3024 osoby.

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ok. 90 krajów. W poniedziałek poinformowano o pierwszych przypadkach zakażenia groźnym koronawirusem w Mongolii i w Panamie.

Koronawirus zabił dotąd 4011 osób na całym świecie, w zdecydowanej większości w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w ponad 100 krajach wzrosła do ponad 110 tys. W Europie największa epidemia ma miejsce we Włoszech, gdzie odnotowano 9 tys. zakażeń i 463 zgony.

Podobnie jak w Chinach, również w Korei Płd. w ostatnich dniach maleje liczba zakażonych i zmarłych z powodu Covid-19. We wtorek rano władze w Seulu poinformowały, że po odnotowaniu 35 nowych przypadków zakażeń, liczba wszystkich osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa wynosi 7513. W ciągu ostatnich 24 godzin w Korei Płd. zmarły trzy osoby, co sprawia, że całkowity bilans zgonów wynosi teraz 54.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama