107,6 FM

Śląskie. Programista z Jastrzębia-Zdroju stworzył aplikację. Chodzi o pomoc seniorom w zrobieniu zakupów

W województwie śląskim powstała specjalna aplikacja dzięki której można pomóc seniorom i osobom samotnym. Zaoferować można m.in. zrobienie zakupów czy wyprowadzenie psa.

Aplikację stworzył programista z Jastrzębia Zdroju. Chętni już zaczynają się zgłaszać. Wśród nich jest Mateusz Ulczok, mieszkaniec Katowic, który opowiedział Radiu eM jak działa rozwiązanie:

Aplikacja lokalizuje wolontariuszy i oznacza na specjalnej mapie. Dzięki temu osoby, które chcą skorzystać z pomocy w łatwy sposób skontaktują się z osobą najbliżej miejsca zamieszkania.

- Przez aplikację wsparcie zaproponowało już ponad 400 osób - mówi Jakub Król - współtwórca rozwiązania:

Korzystając z aplikacji warto jednak pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Seniorzy lub ich bliscy powinni zadzwonić i dokładnie sprawdzić kto jest po drugiej stronie. Wolontariusze mogą zostawić jedzenie na wycieraczce tak by uniknąć kontaktu i możliwości zakażenia.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama