107,6 FM

Gorzyczki. Kontrola na granicy z Czechami i ogromne korki dla wracających. Nawet ponad 6 godzin

Nawet ponad sześć godzin trwało dziś po południu oczekiwanie na wjazd do Polski z Czech na tymczasowym przejściu granicznym na autostradzie A1 w Gorzyczkach. Informacje od słuchaczy potwierdza Straż Graniczna.

Kierowcy, którzy skończyli pracę w Czechach po godz. 16.00 do teraz (22.00) stoją w korku. Straż Graniczna sugerowała kierowcom omijać  główną arterię łączącą Czechy z Polską – autostradą D1/A1, aby poprzez czeski Bohumin omijali największy korek, udając się na przejście w Nowych Chałupkach. Tam również tworzą się ogromne korki, a kierowcy muszą czekać kilka godzin.

Oczekiwanie na wjazd trasą S52 w Cieszynie trwało ok. trzech godzin.

Na obszarze działania śląskiego oddziału SG wyznaczono ogółem pięć miejsc, w których można przekraczać granicę państwową. Są to:

  1. przejście piesze na Moście Przyjaźni w Cieszynie,
  2. przejście drogowe w Cieszynie (trasa S52),
  3. przejście drogowe w Gorzyczkach (A1),
  4. przejście drogowe w Chałupkach (DK78), 
  5. przejście drogowe w Trzebinie (DK41).

Przywrócenie kontroli granicznych i zamknięcie ruchu na mniejszych przejściach utrudniło też dotarcie do pracy polskim górnikom zatrudnionym w czeskich kopalniach. Z tego powodu do pracy może jutro nie przyjść około pół tysiąca górników.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama