107,6 FM

Katowice. Pogotowie zakupowe i jedzenie na wynos

Urząd Miasta w Katowicach organizuje specjalną pomoc dla seniorów. Proponuje także lokalom gastronomicznym stworzenie bazy podmiotów dostarczających posiłki "na wynos".

Akcja "Pogotowie zakupowe" to oferta dla najstarszych mieszkańców.

Aby z niej skorzystać należy zadzwonić na numer „Srebrnego Telefonu” 32 251 69 00 obsługiwanego przez pracowników MOPS - od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30. Świadczenie usługi „Pogotowia zakupowego” zostało zlecone pracownikom Fundacji Wolne Miejsce, którzy będą wyposażeni w odpowiednie identyfikatory.

- W tej bardzo trudnej sytuacji musimy sobie nawzajem pomagać, a przede wszystkim myśleć o osobach, które nawet w normalnych, codziennych sytuacjach mają z różnych względów problemy z funkcjonowaniem. Dlatego chcę szczególnie podziękować setkom mieszkańców, którzy z własnej inicjatywy wspierają swoich starszych, często samotnych sąsiadów np. poprzez robienie zakupów czy wyprowadzenie psów na spacer. Podjęliśmy decyzję, by katowicki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaoferował pomoc i wsparcie dla potrzebujących mieszkańców w formie „Pogotowia zakupowego” - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- Dla osób starszych znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej MOPS będzie dostarczał bezpłatne pakiety żywności oraz podstawowe środki higieniczne. Z kolei dla osób starszych i niepełnosprawnych, które posiadają środki finansowe MOPS będzie świadczył usługę wykonania zakupów na zlecenie. Apelujemy jednocześnie, by każda osoba, która może sobie radzić we własnym zakresie - np. korzystając z pomocy krewnych lub sąsiadów, nie dzwoniła do MOPS, co umożliwi nam szybsze skierowanie pomocy do osób, które najbardziej tego potrzebują - dodaje prezydent.

Jednocześnie miasto postanowiło wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Proponuje stworzenie bazy lokali, które dostarczają jedzenie na wynos. - Będziemy ją udostępniać mieszkańcom za pomocą naszych kanałów informacyjnych. Takie działania pozwolą części firm przynajmniej w pewnym stopniu zrekompensować ponoszone straty, a z drugiej strony mieszkańcy, którzy zgodnie z rekomendacjami lekarzy nie chcą wychodzić z domów, zyskają możliwość otrzymanie jedzenia pod drzwi - podkreśla prezydent Marcin Krupa. 

Przedsiębiorcy, którzy chcą umieścić swój lokal w tworzonej bazie powinni wysłać maila do Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice (adres k@katowice.eu) zatytułowanego "Jedzenie na wynos". W treści należy podać nazwę firmy, jej adres, mail, stronę www (jeśli firma posiada), telefon, oraz inne informacje, które ułatwią kontakt z klientem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama