107,6 FM

Bp Jan Kopiec: wierzymy, że tu możemy znaleźć pomoc i ocalenie

Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w gliwickim sanktuarium.

Dzisiejszej modlitwie transmitowanej dla wiernych przez TV Imperium przewodniczył bp Jan Kopiec. Nabożeństwo w tym miejscu odbywa się od prawie 70 lat - W obecnej trudnej sytuacji szczególnej wymowy nabiera pielęgnowana od wieków postawa szczerej ufności, jaką wyznawcy Chrystusa kierują w stronę Jego Matki - powiedział biskup gliwicki.

Słowo bp. Jana Kopca:

Słowo bp. Jana Kopca

Przypomniał, że przez wieki przed ten obraz przychodzili ludzie w różnych trudnych sytuacjach. - Tego doświadcza także nasze pokolenie, wprawdzie przyzwyczajone do wielkich osiągnięć cywilizacyjnych, jednak dzisiaj z uczuciem bezradności szukające uwolnienia się od ciosu, którego doświadcza - stwierdził.

Dodał, że Bóg posyła ludzi, którzy w takich czasach, jak epidemia, niosą pomoc potrzebującym. - W obecnych okolicznościach to przede wszystkim, przemęczeni już dziś, lekarze, pielęgniarki, wiele osób przy łóżkach pacjentów, w laboratoriach, a nawet w piekarniach i sklepach. Wyrażamy im wdzięczność za wsłuchiwanie się w nasze potrzeby, ale też odpowiadamy naszym duchowym wsparciem i modlitwą, by starczyło im sił - powiedział.

Redemptorysta, o. Piotr Świerczok, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, przypomniał, że w tym kościele, który od 2015 roku jest diecezjalnym sanktuarium, odbyło się pierwsze odprawiane publicznie w Polsce nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. A znajdująca się w nim ikona, kopia wizerunku z kościoła w Rzymie, jest tu od 97 lat.

Słowo o. Piotra Świerczoka CSsR:

Słowo o. Piotra Świerczoka CSsR

Na zakończenie nabożeństwa bp Jan Kopiec pobłogosławił relikwiami Krzyża Świętego wszystkich uczestniczących w modlitwie za pośrednictwem przekazu telewizyjnego. Kolejna transmisja nabożeństwa odbędzie się we wtorek, 24 marca o 19.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama