107,6 FM

Waksmund. Pan Jezus wyszedł na ulice

Proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej przeszedł z Najświętszym Sakramentem, błogosławiąc mieszkańców podhalańskiej wsi.

W ciągu dwóch dni ks. Krzysztof Król przemierzył z Najświętszym Sakramentem teren swojej parafii, błogosławiąc domy i mieszkańców na niełatwy czas pandemii koronawirusa. Procesja, w której uczestniczył tylko on wraz z posługującym w Waksmundzie diakonem i pochodzącym z tej wsi klerykiem, odbywała się wieczorem, po Mszy św. w kościele parafialnym. - Modliliśmy się za chorych, za całą naszą ojczyznę i świat - mówi kapłan.

Ze względów bezpieczeństwa oraz stosując się do wytycznych władz państwowych i kościelnych mieszkańcy wsi nie przyłączali się do procesji, jednak wychodzili do furtek swoich domostw ze świecami, klękali i modlili się, adorując rozświetlony lampką Najświętszy Sakrament.

- Oni nie mogą przyjść na Eucharystię, więc Pan Jezus przyszedł do nich - opowiada ks. Król. Jak dodaje, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem ma umocnić parafian i pokrzepić ich w trudnym czasie. 

- Mobilizujmy się i jednoczmy w modlitwie, poście i czyńmy pokutę. Czas jest wyjątkowy - apeluje duchowny.

W kościele św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie k. Nowego Targu codziennie o 15.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia z prośbą za ludzkość zagrożoną pandemią. W modlitwie parafianie uczestniczą duchowo w swoich domach. Adoracja w świątyni trwa do 17.00. Codziennie od 15.00 jest także możliwość skorzystania z sakramentu pojednania, przy zachowaniu ostrożności i wszystkich zasad bezpieczeństwa.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Tomaszszcz
  19.03.2020 12:23
  Wszyscy ksieza wyjdzie z Panem Jezusem do ludzi! Nie siedzcie zamknieci na plebaniach! Wyjdzie do ludzi, prosze! I Blogoslawcie wasze miescowosci, osiedla, wsie Najwietszym Sakramentem!! Nie zamykajcie sie na plebaniach! Was nie ma posród nas! Uderz w pasterza a rozproszą sie owce jego! Czy tak sie nie dzieje? Wyjdzie Kaplani z Jezusem do ludzi! Czas najwyzszy!
  doceń 16
 • eedyta73
  19.03.2020 23:54
  W PARAFII TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ W MIELCU CODZIENNIE O GODZ 15 WYRUSZA PROCESJA EUCHARYSTYCZNA ULICAMI PARAFII MOŻNA SIĘ ŁACZYĆ DUCHOWO https://www.facebook.com/Parafia-Tr%C3%B3jcy-Przenaj%C5%9Bwi%C4%99tszej-w-Mielcu-108346920549376/?epa=SEARCH_BOX
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama