107,6 FM

Fejsbukowa akcja ma na celu finansowe wsparcie Kościoła w trudnym czasie

W związku z pandemią koronawirusa istnieje ryzyko, że wpływy finansowe wielu parafii znacznie zmaleją – piszą organizatorzy facebookowej akcji, mającej na celu finansowe wsparcie Kościoła w tym trudnym czasie. Zachęcają wiernych do wspierania swoich parafii, dodając, że jest to także realizacja 5. przykazania kościelnego.

– W związku pandemią koronawirusa wiele osób zdecydowało się skorzystać z dyspensy od fizycznego uczestnictwa w Mszy Świętej. W związku z tym istnieje ryzyko, że wpływy finansowe wielu parafii znacznie zmalały – informują inicjatorzy tego oddolnego, spontanicznego facebookowego wydarzenia – Jan Rakowski i Przemek Majkowski.

– Pamiętajmy o konieczności wsparcia naszego Kościoła i naszych księży, którzy na co dzień posługują nam sakramentami i swoją obecnością! Koszty remontów, ogrzewania, samodzielne odprowadzanych składek emerytalnych, koszty pensji organisty itp. wbrew obiegowym opiniom często zabierają większość datków, a w obecnej sytuacji nasze wsparcie jest szczególnie ważne – wyjaśniają.

Informują, że numery kont są zwykle dostępne na stronach internetowych parafii i to tam należy kierować przelew. Wyjaśniają, że wskazanie celu, np. „darowizna na cele kultu religijnego”, umożliwia uzyskanie zwolnienia podatkowego do wysokości 6% rocznego dochodu.

Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  20.03.2020 14:46
  Dziś ważniejszym jest pomoc potrzebującym parafianom.
  Na teraz w prozie życia, gdy sie jest na kwarantannie czy też własnej kwarantannie (osoby starsze o chore).
  Na jutro to pomoc wszystkim tym, co w wyniku wirusa utracą pracę, czy zarobki.

  No i jest na cito potrzebna pomoc choćby w szyciu masek dla szpitali przychodni, czy inna pomoc tym co są na pierwszej linii frontu.
  Myślę że pomoc Kościołowi teraz jest na ostatnim miejscu potrzeb Polaków.
  doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama