107,6 FM

Pesa rekomenduje sposób zajmowania miejsc w tramwajach

Fabryka Pesa Bydgoszczy, w związku z przepisami ograniczającymi liczbę pasażerów w transporcie publicznym, przygotowała infografikę rekomendującą sposób zajmowania miejsc w tramwajach na przykładzie modelu Swing.

"Jeśli musisz dojechać do pracy i korzystasz z komunikacji publicznej pamiętaj o bezpiecznym zajęciu miejsca w pojeździe. Pesa opracowała optymalny schemat zajmowania miejsc w transporcie publicznym na podstawie aktualnie obowiązujących zasad na przykładzie tramwaju typu Swing. Pamiętaj, że wyjście z domu dozwolone jest tylko w niezbędnych sytuacjach, np. w drodze do pracy lub po jedzenie. Jeśli nie musisz wychodzić #Zostanwdomu" - poinformował w środę szef PR w Pesie Maciej Grześkowiak.

Tramwaje Swing produkowane w Pesie kursują m.in. w Warszawie, Bydgoszczy i Torunia.

"Oczywiście naszą symulację zajmowania miejsc można wykorzystać również w innych modelach pojazdów. Mamy nadzieję, że przygotowana grafika okaże się przydatna" - powiedział PAP Grześkowiak.

Pesa na infografice proponuje: w przypadku pojedynczych siedzeń zajmowanie ich w co drugim rzędzie, w przypadku podwójnych miejsc - po przekątnej, a w przypadku potrójnych miejsc - zajmowanie skrajnych miejsc.

Infografika dostępna jest na profilu Pesy na Facebooku:

 

« 1 »
 • apendula_niewdziosek
  25.03.2020 15:35
  Dlaczego nie można w kościołach zrobić podobnego ograniczenia liczby miejsc, tylko narzuca się odgórnie limit 5 osób? Jeśli 6 osób w sporym kościele to zagrożenie, to komunikacja w ogóle powinna zostać zawieszona. Dotychczasowe działa rządu były zrozumiałe, to nie jest.
  doceń 4
 • YNKAO
  26.03.2020 08:22
  Mój drogi to wygląda tak - 2 tygodnie za późno to! 2 tygodnie za późno tamto ! Czy zastanawiasz się nad tym dlaczego ? Moja ocena jest taka - rząd robi wszystko ,żeby lewica nie stękała i ugina się pod jej presją . Robi to nieświadomie bo strach ich paraliżuje . Tak być nie powinno . Gospodarz w domu nie powinien się bać knąbrnych dzieci, powinien być stanowczy , a tak nie było w przypadku pewnej pani , która powróciła bez honoru oczywiście do pracy . Teraz ona i jej podobni mącą ile się da . Czy warto było iść na ustępstwo
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama