107,6 FM

Olkusz. Mieszkańcy pomagają Włochom. Chodzi o miasta partnerskie

Pomoc dla włoskich miast. Na taki pomysł wpadł samorząd Olkusza, a mieszkańcy tego miasta - i okolic chętnie wsparli zbiórkę na szpital, prowadzoną przez jedną z włoskich parafii.

Mieszkańcy Olkusza pomagają Włochom. Olkuszanie włączyli się do zbiórki prowadzone w dwóch włoskich miastach partnerskich. O szczegółach - Marcin Iciek.

Samorząd Olkusza otrzymał podziękowanie za wsparcie od lokalnych włoskich władz. Wyrazy wdzięczności drukuje również tamtejsza prasa.
Jak zareagowała na ten gest włoska społeczność? O tym opowiedziała naszemu reporterowi mieszkająca od 30 lat we Włoszech - pochodząca z Olkusza - Teresa Musiał-Casali:

Dodajmy, że zbiórkę wciąż można wesprzeć. Szczegóły znajdziemy na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama