107,6 FM

The New York Times: Bezdomni śpią na parkingach, gdy hotele stoją puste

Do wstrząsającego zdjęcia z Las Vegas, które zamieścił m.in. włoski "Il Messaggero", odniósł się przed Mszą św. w kaplicy domu św. Marty papież Franciszek.

W wydaniu na 2 kwietnia włoski dziennik zamieścił na pierwszej stronie zdjęcie bezdomnych leżących na asfalcie w około 2-metrowych odstępach z komentarzem: "W Las Vegas zakażeni bezdomni są trzymani na parkingu". Papież Franciszek powiedział, że ten widok "uderza prosto w serce", ujawniając "w tych dniach bólu i smutku ukryte problemy".

O dramatycznej sytuacji w stanie Nevada doniósł na początku tygodnia m.in. "The New York Times", gorzko kwitując: "Kasyna są opuszczone, tysiące pokojów hotelowych jest pustych, ale kiedy miasto potrzebowało miejsca na tymczasowe schronisko dla bezdomnych, władze wybrały odkryty parking".

"Schronisko" uruchomiono w weekend, po tym jak tymczasowo zamknięto placówkę prowadzoną przez organizację charytatywną Catholic Charities, gdzie u jednego z podopiecznych potwierdzono obecność koronawirusa. Parking wyłożono częściowo matami i ogrodzono barierkami. Studenci medycyny z Touro University przed wpuszczeniem każdej osoby sprawdzali, czy nie ma ona objawów zakażenia SARS-CoV-2.

Władze miasta obiecały, że dzisiaj (3 kwietnia) schronisko Catholic Charities zostanie otwarte ponownie.

Jak podaje "The New York Times", w Las Vegas ponad 6,5 tys. osób nie ma miejsca stałego zameldowania i prawie 70 proc. z nich śpi na ulicach.

"Dziś jest wielu bezdomnych. Prośmy św. Matkę Teresę z Kalkuty, by pobudziła nas do bliskości w stosunku do licznych osób, których w społeczeństwie w normalnym życiu nie widać, a które – tak, jak bezdomni – w momencie kryzysu ukazują się nam w ten sposób" – zaapelował wczoraj papież Franciszek przed Mszą św. w kaplicy domu św. Marty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • czloax
    03.04.2020 22:27
    Oczywiście można znacjonalizować hotele (jak i fabryki i wszystko inne). Będą służyć proletaryatowi do czasu gdy potrzebny będzie generalny remont. Wtedy zostaną wyłączone z eksploatacji (bo kapitału już nie będzie) a jakiś czas potem wyburzone. Model mamy - Związek Radziecki. Ale nie to zapewne jest marzeniem Franciszka. On marzy, by obleśnie bogaci kapitaliści obudzili się i wzruszyli losem tych biedaków. Zapewne byłoby to dla świata i ich dusz lepsze niż bogacenie się i napędzanie gospodarki. Jak tam w jakiejś dawnej bajce dla dzieci było mawiane: "w niewygodzie, byle w zgodzie". Zaiste, pies z mamoną! Byle człowiek był człowiekowi czlowiekiem.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama