107,6 FM

Ponad 80 proc. Polaków pozytywnie ocenia ograniczenia wprowadzone przez rząd

81,4 proc. Polaków pozytywnie ocenia ograniczenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa; przeciwnego zdania jest 9,5 proc. - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

Uczestnicy sondażu zostali zapytani o to, jak oceniają nałożone przez rząd ograniczenia związane z epidemią koronowirusa. 63,2 proc. respondentów pozytywnie oceniło działania rządu, uznając je za konieczne; 18,2 proc. badanych pozytywnie oceniło obostrzenia, choć uważa je za zbyt surowe.

Z kolei 9,5 proc. ankietowanych negatywnie oceniło ograniczenia wprowadzone przez rząd, a 9,1 proc. nie miało zdania w tej kwestii.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu związanym z epidemią koronawirusa w marcu zostały zamknięte szkoły, przedszkola, żłobki i uniwersytety. Rząd poważnie ograniczył działalność galerii handlowych, w których działają tylko ściśle określone typy placówek takie jak sklepy spożywcze, apteki czy placówki pocztowe. Nieczynne są kina, teatry, muzea. Restauracje i bary mogą serwować potrawy jedynie na wynos.

W kwietniu rząd wprowadził kolejne obostrzenia związane z epidemią m.in. ograniczając liczbę osób w sklepach i wydając zakaz wyjścia z domu nieletnim bez opieki.

« 1 »
TAGI:
  • KRM
    05.04.2020 11:54
    Wyniki tego badania opinii należałoby zestawić z wcześniejszym badaniem pokazującym jaki procent społeczeństwa boi się wirusa i czego konkretnie się boi.
    Zastraszone społeczeństwo masowo popiera władze upatrując w nich jedynego ratunku w walce z nieznanym wrogiem. A władza straszy nas systematycznie i coraz bardziej. Wróg zaś nadal pozostaje nieznany.

    Polecam lekturę książki Jerzego Orwella "Rok 1984".
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama