107,6 FM

Świętochłowice. Przerwij koszmar w czterech ścianach. Ruszyła akcja przeciwko agresji domowej

Świętochłowice uruchamiają całodobowy numer interwencyjny. Chodzi o pomoc ofiarom przemocy domowej. Specjaliści czekają też na telefony od tych, którzy nie radzą sobie z własną agresją. Statystyki pokazują, że czas kwarantanny powoduje wzrost przemocy domowej.

Według statystyk, kwarantanna domowa i frustracja spowodowana np. utratą pracy, powodują że liczba przypadków przemocy domowej wzrasta nawet trzykrotnie. - Ofiary nie są w sytuacji bez wyjścia - mówi Radiu eM Katarzyna Tomczyk - z magistratu w Świętochłowicach.

Telefoniczny numer pomocowy - 509 398 668 - przysługuje także sprawcom i świadkom przemocy w Świętochłowicach.

- Musimy zmienić mentalność i reagować - mówi Katarzyna Michalik z Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach:

Oprócz ośrodka "Przystań" w kampanię pod hasłem "Przerwij koszmar w czterech ścianach" włączyła się również Straż Miejska oraz Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach.

Szczegółowe informacje na grafice oraz na stronie internetowej Świętochłowic.

Świętochłowice. Przerwij koszmar w czterech ścianach. Ruszyła akcja przeciwko agresji domowej   UM Świętochłowice
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama