107,6 FM

Śnieg w Zakopanem, w całej Polsce ochłodzenie - jak długo potrwa?

Jak informuje IMGW, północno-wschodnia i wschodnia Europa oraz krańce południowo-zachodnie pozostają w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Nad Wyspami Brytyjskimi i południem Europy są wyże. Polska znajduje się na skraju rozległego wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, szczególnie na południu i północnym wschodzie, słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu lub krupy śnieżnej. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie do 10 st. na południowym zachodzie, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, około 3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. Porywy wiatru nad morzem do 65 km/h, w górach do 70 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, początkowo na południowym wschodzie duże i tam możliwe zanikające opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Nad ranem na północy zachmurzenie wzrastające do dużego i możliwe słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W Karpatach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -2 st. na wschodzie, około 0 st. w centrum, do 3 st. na zachodzie i 4 st. na Wybrzeżu; w rejonach podgórskich Karpat około -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na w północnej połowie kraju porywisty, nad morzem także dość silny i w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. W górach wiatr w porywach do 70 km/h, okresami będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu kraju bez opadów, na pozostałym obszarze okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st. na północnym wschodzie, około 10 st. w centrum, do 15 st. na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat miejscami około 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. Porywy wiatru nad morzem i w Karpatach do 70 km/h. W górach wiatr będzie powodował zamiecie śnieżne.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie początkowo możliwe małe. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, początkowo północno-zachodni, potem zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama