107,6 FM

O 449 wzrosła liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii

O 449 wzrosła liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi już 16 509 - poinformowało w poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia.

Bilans obejmuje zgony zarejestrowane w szpitalach w ciągu 24 godzin między godz. 17 w sobotę a godz. 17 w niedzielę. To pierwszy przypadek od dwóch tygodni, by dobowa liczba zgonów była mniejsza niż 500.

Nie wiadomo jednak, czy jest to efekt tego, że w weekend stwierdzanie koronawirusa jako przyczyny zgonu może odbywać się z opóźnieniem (tak już się zdarzało w przeszłości), czy też spadająca liczba chorych przyjmowanych do szpitali zaczęła się przekładać na mniejszą liczbę zgonów.

Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to najwięcej zgonów odnotowano w Anglii - 14 828, następnie w Szkocji - 903, Walii - 583 i Irlandii Północnej - 195.

Podawane przez brytyjskie Ministerstwo Zdrowia statystyki dotyczą tylko zgonów w szpitalach, więc faktyczna liczba jest większa. Niektóre szacunki wskazują, że liczba zmarłych w domach opieki może wynosić nawet kilka tysięcy.

Jednocześnie resort zdrowia przekazał, że od początku epidemii przeprowadzono ponad 501 tys. testów na obecność koronawirusa, którym poddano prawie 386 tys. osób. W przypadku 124 743 testów uzyskano wynik pozytywny, co oznacza wzrost o 4676 w stosunku do stanu z poprzedniego dnia. To o ok. 1000 mniej niż w ciągu ostatnich trzech dni. Bilans nowych zakażeń obejmuje okres od godz. 9 w niedzielę do godz. 9 w poniedziałek.

Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem liczby zgonów z powodu koronawirusa - za Stanami Zjednoczonymi, Włochami, Hiszpanią i Francją, a także piąte pod względem liczby wykrytych zakażeń - za Stanami Zjednoczonymi, Hiszpanią, Włochami i Niemcami.

 

« 1 »
 • CSOG
  20.04.2020 20:04
  Drogi bracie dziennikarzu.
  Redaktorze najzwyklejszy, redaktorze działu albo naczelny.
  Wiem, że moja prośba nic nie zmieni, nic dla ciebie nie znaczy jednak spróbuję. Od kilku tygodni bombardowany jestem wiadomościami o ilościach nowych osób zainfekowanych i zgonów w kilku wybranych krajach. Dokładnie informacje nawet po kilka razy na dobę dotyczą liczb w USA Włochach, Hiszpanii Wielkiej Brytanii, i Francji. Świat nie jest ograniczony wyłącznie do tych państw. Chciałbym dowiedzieć się co dzieje się w Rumunii, Serbii Mołdawii. Na Łotwie w Syrii, Gruzji. Wszystko mnie już interesuje tylko nie USA WB Niemcy Francja Hiszpania i Włochy. Pomyśl. Jeśli nawet wyłącznie powielasz i kopiujesz informacje z papki PAP-u zastanów się czy rola takiego przekaźnika reklamowej tuby rządy nie jest dla ciebie jako dla dziennikarza uwłaczająca. Proszę.
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama