107,6 FM

Kiedy wdrożenie drugiego etapu znoszenia ograniczeń?

Uruchomienie drugiego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja - poinformował w środę w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller

20 kwietnia został wdrożony pierwszy etap rezygnacji z niektórych obostrzeń i zakazów wprowadzanych przez rząd w wyniku epidemii koronawirusa - można m.in. przemieszczać się w celach rekreacyjnych, otwarty został wstęp do lasów i parków, zwiększona została dopuszczalna liczba klientów w sklepach oraz wiernych w miejscach kultu religijnego. Po wdrożeniu drugiego etapu otwarte zostaną hotele i inne miejsca noclegowe (z ograniczeniami), sklepy budowlane w weekendy i niektóre instytucje kultury, w tym muzea, biblioteki i galerie sztuki.

Mller podkreślił, że rząd "z lekkim optymizmem" podchodzi do danych dotyczących liczby zakażeń w Polsce. "Miejmy nadzieję, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli ogłaszać dane dotyczące uruchamiania kolejnego etapu - czy to będzie przełom kwietnia i maja, to zobaczymy. Te rozstrzygnięcia niebawem" - powiedział rzecznik rządu.

Pytany o ewentualne otwarcie hoteli, Mller odpowiedział, że powinno to nastąpić w maju.

"To duży dylemat, jak postąpić, jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego te dane, które do nas płyną, będą o tym decydowały, ale pierwsza połowa maja to jest data, która jest bardzo prawdopodobna, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu" - mówił rzecznik rządu.

« 1 »
TAGI:
 • Scott
  22.04.2020 09:19
  Dno bessy przypadło ostatnio na marzec 09, wiec pół roku po tym jak spadła giełda uprzedzając gospodarkę(wtedy firmy działały jeszcze świetnie). Na dziś widać niesamowite załamanie gospodarki, a gdzie do dna bessy.
  doceń 1
 • Anonim (konto usunięte)
  22.04.2020 09:53
  Nie rozumiem jaki jest sens zamykania marketów budowlanych w soboty
  doceń 4
 • protegowany
  22.04.2020 10:34
  Sensu nie ma chodzi o to by pokazać, że działają. Planu działania też nie ma, ważne, że Szumowski z podkrążonymi oczami straszy z TV
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama