107,6 FM

Katowice. Wandale popisali mur okalający Kalwarię Panewnicką

Kolejny akt wandalizmu przy bazylice oo. franciszkanów w Panewnikach. Tym razem na murze okalającym kalwarię pojawiły się napisy śląskich pseudokibiców.

GKS Katowice i Górnik Zabrze - takie napisy pojawiły się na zabytkowym murze okalającym Kalwarię Panewnicką. Proboszcz o. Alan Rusek jest zaniepokojony, bo naprawa wiąże się ze sporymi kosztami, jak i wynajęciem specjalistycznej firmy:

Chuligani mogą być trudni do złapania, bo w tym miejscu nie ma kamer monitoringu. Radny Katowic Krzysztof Pieczyński ubolewa, że dochodzi to takich aktów wandalizmu, ale nie jest za karaniem za takie czyny klubów sportowych:

Sprawa na razie nie została zgłoszona policji. Za niszczenie cudzego mienia może grozić kara grzywny lub więzienia od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Katowice. Wandale popisali mur okalający Kalwarię Panewnicką   "GKS Katowice" i "Górnik Zabrze" - takie napisy pojawiły się na zabytkowym murze okalającym Kalwarię Panewnicką. Parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach /FB
« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama