107,6 FM

Śląskie. Szkoły rodzenia z zajęciami w internecie. Dołącza szpital w Jastrzębiu-Zdroju

Szkoła rodzenia "Cud narodzin" z Katowic prowadzi szkołę rodzenia on-line. Zdalne zajęcia, z powodu epidemii koronawirusa, rozpocznie też szkoła rodzenia przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Ruszyły zapisy do szkoły rodzenia przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. - Na początku młodych rodziców czeka wirtualny spacer po porodówce - mówi Joanna Kuźnik położna oddziałowa oddziału położniczo ginekologicznego szpitala w Jastrzębiu:

Do szkoły rodzenie "on-linie" w Jastrzębiu-Zdroju zgłaszać mogą się przyszłe mamy, które termin porodu mają wyznaczony na lipiec, sierpień i wrzesień.

Zajęcia on-line prowadzi także szkoła "Cud narodzin" z Katowic. - Jesteśmy już po dwóch takich szkołach rodzenia i reakcję Pań, jak i ich partnerów są pozytywne - zapewnia dr Cecylia Jendyk, która prowadzi szkołę. Szkoła przygotowuje nie tylko do porodu, ale i do świadomego rodzicielstwa, tak by przygotować rodziców do opieki nad noworodkiem.

Wiele pytań przyszli rodzice mają w sprawie tak zwanych porodów rodzinnych. Ze względu na stan epidemii są one albo niemożliwe, albo utrudnione. Dla tych mam, które nie będą miały rodzinnego porodu dr Cecylia Jendyk ze Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach ma dobre słowo:

Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich ponownie otworzył oddział porodowy także dla ojców

Wśród szpitali, gdzie znów możliwy jest poród rodzinny znalazł się Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich. Mówi Piotr Kochanek, rzecznik siemianowickiego urzędu miasta:

Słuchaj więcej: Szkoły rodzenia w czasie epidemii przenoszą się do internetu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama