107,6 FM

"Nie mam nic do ukrycia, moje oświadczenie majątkowe łatwo sprawdzić"

- Nie mam nic do ukrycia. Moje oświadczenie majątkowe bardzo łatwo sprawdzić - odniósł się w środę rano w Radiu Plus minister zdrowia Łukasz Szumowski do zapowiedzi przedstawicieli KO o złożeniu wniosku do CBA o kontrolę jego oświadczeń majątkowych.

"Nie mam nic do ukrycia. Niewiele w tych oświadczeniach jest rzeczy skomplikowanych. W związku z tym bardzo prosto jest to sprawdzić. Wczoraj, ponieważ były wątpliwości co do mojego pisma [odręcznego - PAP], przekazałem już drukowanymi literami napisane oświadczenie majątkowe" - wyjaśnił. Dodał, że wszyscy mogą je sprawdzić, również politycy i służby.

Pytany o kontakty biznesowe z Danielem O., o którym donosił portal OKO.press, powiedział, że "to był człowiek polecony przez jednego z lekarzy, który miał nam również finansowo zapewnić pewne przedsięwzięcie. Zostaliśmy, jak wiele osób w Polsce, w nierzetelny sposób potraktowani przez pana Daniela" - powiedział.

Minister dodał, że znalazł się w grupie osób poszkodowanych. "Zainwestowałem tam gigantyczne ilości czasu i pracy i nic z tego nie wyszło. Jak to mówi się potocznie, jak jest kradzież roweru, to są dwie osoby zamieszane. Ten, co ten rower zabrał, i ten, co ten rower stracił" - posłużył się porównaniem i dodał, że o sprawie informował premiera i ministra koordynatora służ specjalnych.

"Generalnie ta cała sprawa, która toczy się, nie była związana nijak z tą spółką [Necor - PAP], w której ja byłem, i ta spółka nie była objęta śledztwem. Nie było tutaj żadnych punktów stycznych. Trzeba tutaj wyraźnie powiedzieć - niestety byliśmy jednymi z poszkodowanych w tym całym procesie działalności" - wyjaśnił.

Portal OKO.press w poniedziałek napisał, że minister Szumowski i jego żona weszli w biznes z Danielem O. "Ich firma - Necor - miała budować klinikę kardiologii. W tym samym czasie O. budował piramidę finansową. W 2018 r. aresztowano go pod zarzutem kierowania grupą przestępczą, prania pieniędzy i wielomilionowych oszustw. Na lodzie zostali także obligatariusze Necoru" - napisali dziennikarze portalu. 

« 1 »
 • annaewa2
  20.05.2020 14:03
  Skoro nie ma nic do ukrycia, to czemu przepisał wszystko na żonę?
  doceń 11
 • Scott
  20.05.2020 14:51
  Problemem Polski jest katastrofalna jakość opozycji. Rząd można krytykować i trzeba, natomiast robienie 10000 tematu zastępczego jak ten. Zamiast pokazać 1 dobrą rzecz jaką chcą zrobić dla Polski.... To żenada.
 • YNKAO
  20.05.2020 15:09
  Minister powinien swój majątek powierzyć Ambr Gold . Wtedy nikt by do niego nie sapał. Pozdrawiam
  doceń 3
 • Scott
  20.05.2020 15:17
  Aż dziw przy tej tragifarsie która robi opozycja, że żaden Komisarz - Komunista jeszcze nie zabrał głosu. A może oni działają dla Kaczyńskiego cały czas?
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama