107,6 FM

Chorzów. Akcja "Mów mi huto". Byli pracownicy huty zaproszeni do podzielenia się wspomnieniami

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, które ma być dostępne dla zwiedzających w przyszłym roku, szuka osób chętnych do podzielenia się swoimi wspomnieniami na temat hutnictwa. Akcja nosi nazwę "Mów mi huto".

Mów mi huto - to nazwa nowej akcji z jaką rusza powstające Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Najważniejszą jego częścią będzie wystawa stała poświęcona maszynom i technologii, ale też ludziom, którzy tworzyli ten przemysł. - Urządzenia byłyby niczym, gdybyśmy nie uwzględnili ludzi - mówi dyrektor Muzeum Hutnictwa w Chorzowie - Adam Kowalski:

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie będzie dostępne dla zwiedzających w 2021 r. Zgłoszenia ludzi, którzy chcieliby podzielić się swoimi historiami przyjmowane są do końca czerwca tego roku.

Informacja od powstającego Muzeum Hutnictwa w Chorzowie:

Do udziału w projekcie „Mów mi huto" poszukujemy osób, które zechcą podzielić się przed kamerą swoimi wspomnieniami o pracy w hutach Chorzowa lub miast sąsiednich. Zgłoszenia przyjmowane będą od 26 maja do 30 czerwca 2020 r poprzez formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie internetowej www.muzeum.chorzow.pl, zakładka „muzeum-hutnictwa") i dostarczony za pomocą poczty tradycyjnej, elektronicznej lub osobiście do Muzeum
w Chorzowie (tymczasowa siedziba Muzeum Hutnictwa). Następnie planowane jest sfilmowanie wywiadów i nagranie wypowiedzi audio. Każdy z uczestników będzie miał możliwość akceptacji powstałego materiału.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama