107,6 FM

Śląskie. Przyznano dotacje dla szpitali powiatowych na walkę z pandemią koronawirusa

Zarząd województwa śląskiego przekazał dotacje szpitalom powiatowym na ochronę zdrowia w czasie koronawirusa. Główna część tych środków to fundusze unijne. Ponadto urząd marszałkowski własnymi środkami zasila swój program wsparcia dla szpitali powiatowych – jednostkowo do 800 tys. zł

11 milionów 314 tysięcy złotych otrzymają od województwa szpitale powiatowe. Środki zostaną przeznaczone na zakup potrzebnego sprzętu niezbędnego do walki z pandemią koronawirusa. Chodzi o placówki, których nie objęły dotacje na walkę z COVID-19 ze środków unijnych. Dzisiaj [26.06.2020] przekazano siedem "czeków” w ramach tej inicjatywy - mówi marszałek woj. śląskiego, Jakub Chełstowski:

800 tys zł. trafi m.in. do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach. - Bohdan Kozak, prezes zarządu placówki, tłumaczy na co zostaną przeznaczone te środki:

Tyle samo otrzyma też szpital w szpital w Siemianowicach, który stworzy nowoczesną pracownię RTG. Pieniądze trafią też m. in. do placówek w Mysłowicach, Pszczynie, Piekarach Śląskich, czy Chorzowie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama