107,6 FM

Już dziś święcenia biskupie ks. Adama Baba

Na to ważne dla całej archidiecezji lubelskiej wydarzenie zaprasza abp Stanisław Budzik.

W 21. rocznicę święceń kapłańskich ks. Adama Baba ogłoszono jego nominację na biskupa pomocniczego archidiecezji lubelskiej.

Ksiądz Adam jest najmłodszym biskupem w Polsce.

Urodził się 30 grudnia 1974 r. w Lublinie. Jego rodzinną parafią jest Niedrzwica Kościelna. Jest absolwentem II Liceum im. Jana Zamoyskiego w Lublinie. W latach 1993-1999 odbył formację w Seminarium Duchownym w Lublinie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1999 roku.

W latach 1999-2000 był wikariuszem w parafii Niepokalanego Poczęcia w Lublinie, następnie podjął studia specjalistyczne na KUL, uzyskując w 2005 r. doktorat z katechetyki. W tracie studiów pełnił posługę duszpasterską w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży mieszczącym się wówczas przy kościele Świętego Ducha w Lublinie. Od 2002 r. jest diecezjalnym koordynatorem pielgrzymek na Światowe Dni Młodzieży.

W latach 2005-2010 był rektorem kościoła Ducha Świętego w Kraśniku. Do momentu powołania go na urząd biskupi pełnił funkcję proboszcza parafii św. Józefa w Lublinie. 

Otrzyma święcenia biskupie w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca o godz. 11 w archikatedrze lubelskiej.

Na tę uroczystość zaprasza wszystkich arcybiskup Stanisław Budzik. "Tych, którzy nie mogą przybyć osobiście, proszę o duchową łączność poprzez Telewizję Trwam, TVP 3 Lublin, Radio Plus Lublin i transmisję internetową" - pisze w komunikacie do wiernych abp Budzik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama