107,6 FM

Koszarawa. Mała gmina z najwyższą frekwencją wyborczą w Polsce. Co sprawiło, że mieszkańcy poszli do urn?

Prawie 77% frekwencji odnotowała Gmina Koszarawa w niedzielnych wyborach prezydenckich. To właśnie tam trafi obiecany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wóz strażacki - jako bonus za najwyższą frekwencję wśród gmin do 20 tysięcy mieszkańców.

Radio eM pytało wójta Gminy Koszarawa, Czesława Majdaka, czy możliwość zdobycia wozu, zmobilizowała tamtejszych wyborców:

Wielu mieszkańców mówiło reporterowi Radia eM, że do głosowania nie trzeba ich było specjalnie namawiać. Inni sami zachęcali sąsiadów i rodzinę:

Wóz ma mieć wartość do 800 tysięcy złotych. Strażacy, którzy jeżdżą na interwencje w rejony górskie liczą, że będzie to jednostka z napędem terenowym. Ze zwycięstwa cieszy się Wojciech Góra, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszarawie:

Koszarawa. Mała gmina z najwyższą frekwencją wyborczą w Polsce. Co sprawiło, że mieszkańcy poszli do urn?   Do gminy trafią wóz strażacki Marcin Iciek / Radio eM

Wóz jest już pewny, ale strażacy nadal będą nakłaniać do pójścia na drugą turę:

W Koszarawie, wśród 2044 osób uprawnionych, do głosowania poszło 1570 osób, co dało frekwencję na poziomie prawie 77%.  Tu zdecydowanie zwyciężył Andrzej Duda, który zyskał prawie 70% poparcia. Drugi Rafał Trzaskowski miał 13,5% głosów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama