107,6 FM

W Hiszpanii szybko rośnie liczba nowych zakażeń

Od piątku w Hiszpanii liczba nowych zakażeń wzrosła o ponad 4500 - wynika z szacunków ministerstwa zdrowia. Z kolei w Portugalii w ciągu ostatniej doby dynamika zachorowań na Covid-19 wyhamowała, zanotowano jedynie 135 infekcji, czyli najmniej od czerwca.

Hiszpański resort zdrowia przypomniał, że poniedziałkowy bilans jest pierwszym od piątku. Ze statystyk ministerstwa wynika, że między piątkowym a poniedziałkowym popołudniem liczba zakażeń SARS-CoV-2 wzrosła do 264 836, czyli o 4581.

Ministerstwo wyjaśniło, że w tym czasie liczba zmarłych na Covid-19 wzrosła w Hiszpanii do 28 422, o dwie osoby.

"W całym kraju do poniedziałkowego popołudnia zanotowano 201 aktywnych ognisk zakażenia koronawirusem" - poinformował minister zdrowia Hiszpanii Salvador Illa.

Służby medyczne wskazały, że wśród regionów o dużej liczbie przypadków zakażeń koronawirusem jest Aragonia, a także Katalonia. Rząd tej drugiej wspólnoty poinformował, że tylko w samej Barcelonie od niedzieli przybyło 800 nowych infekcji koronawirusem.

Tymczasem w Portugalii wyraźnie słabnie liczba nowych przypadków zakażenia. Podczas ostatniej doby zanotowano 135 infekcji, czyli najmniej od czerwca. Dobę wcześniej było tam 246 zakażeń. Łącznie w Portugalii zanotowano już 48 771 przypadków SARS-CoV-2.

Podczas ostatnich 24 godzin wyhamowała również dynamika zgonów w Portugalii. O ile między sobotą a niedzielą na Covid-19 zmarło pięć osób, podczas kolejnej doby były dwie ofiary śmiertelne.

Dotychczas w Portugalii z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 1691 osób.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama