107,6 FM

Jakie zasłony na lato warto zawiesić w oknie?

W swoim domu stawiasz przede wszystkim na elegancję i nowoczesność, a w każdym wnętrzu chciałbyś doprowadzić do artystycznej perfekcji? Zobacz, jakie zasłony dobrać do pory roku! Dziś na tapecie lato i propozycje, które na pewno się sprawdzą!

Każda pora roku to okazja do przeprowadzenia domowych metamorfoz! To właśnie w tym czasie tzn. w okresie przejściowym, pomiędzy różnymi porami roku, decydujemy się na zmianę dekoracji wnętrzarskich, ale również wymianę aranżacji w oknie. Przed sezonem wakacyjnym warto szczególnie pomyśleć o tym, jak podkreślić urok swoich wnętrz. Nowe zasłony, mogą być fantastycznym pretekstem do przeprowadzenia fenomenalnej zmiany wnętrza! Dziś, zabierzemy Cię w podróż po letnich dekoracjach okiennych, z zasłonami w roli głównej!

Letnie zasłony do salonu - co wybrać?

Okno w salonie odgrywa bardzo ważną rolę dekoracyjną i reprezentatywną dla całego domu. Nie trudno się zatem dziwić temu, że ich właściciele przykładają szczególną uwagę do aranżacji tej strefy w głównym pomieszczeniu.

Zasłony w salonie powinny sięgać do samej podłogi lub kończyć się dokładnie kilka centymetrów przed nią. Taki materiał będzie wyglądał najkorzystniej i co ważne, nie tylko udekoruje samo okno, ale także nada ładnych proporcji całemu wnętrzu. Zasłona letnia w salonie, oprócz tego, że powinna pełnić funkcję dekoracyjną to powinna być także praktyczna. Dobrze, jeśli będzie wykonana z materiału zaciemniającego, który będzie hamował dopływ promieni słonecznych. Dzięki temu, popołudniowe oglądanie telewizji lub spotkanie z przyjaciółmi nie będzie utrudnione ze względu na silne promienie słoneczne.

O czym jeszcze warto pamiętać dobierając zasłonę letnią do salonu? O ciekawym wzorze lub jego braku. Bo to, jaki materiał wybierzemy determinuje aranżacja wnętrza. 

Jeśli bowiem do tej pory, nasz salon był urządzony w stylu nowoczesnym, z industrialnymi dodatkami, to nie ma sensu odbierać mu minimalistycznej elegancji. Dobierz do niego zasłonę w kolorze szarym, błękitnym lub w innej pastelowej barwie. Nie ma sensu wprowadzać tutaj krzykliwy print, czy zbyt nachalny wzór.

Jeśli jednak gustujesz w bardzo ciepłym i jednocześnie dość romantycznym stylu prowansalskim to sprawdzi się tutaj np. kwiecista zasłona w barwnie malowane wzory. To zdecydowanie jeden z lepszych wariantów na wakacyjną zasłonę, który wprowadzi do wnętrza nieco życia, a jednocześnie także prawdziwie wakacyjną energię!

Zasłony idealne na lato - o czym jeszcze pamiętać?

Kiedy myślisz o lecie to wspominasz dziecięce chwile z akwarelami w ręku i kartkami papieru, na których powstawały prawdziwe działa sztuki? Pewnie większość z nas ma podobne skojarzenia z wakacji u babci. To dlatego, do wnętrz urządzanych na lato, proponujemy dobrać zasłony udekorowane barwnymi akwarelowymi wzorami. Motywem przewodnim takich zasłon są najczęściej kwiaty, drobne lub spore printy. Trzeba przyznać, że takie zasłony prezentują się w oknie po prostu wyśmienicie i bardzo soczyście, a efekt finalny takiej aranżacji często powala na kolana odwiedzającym dom gości! 

Chcesz zobaczyć, jak prezentują się takie zasłony? Zajrzyj na: https://alena-firany.pl/zaslony.html a następnie odnajdź swój idealnie letni wzór!

Jesteśmy pewni, że tego lata Twoje okno będzie wyglądało zachwycająco!

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama